Івано-Франківська обласна організація
Профспілки працівників освіти і науки України
76017 м. Івано-Франківськ, вул. Степана Бандери 10А
тел.факс (0342) 52-22-29
тел. (0342) 52-29-53
e-mail: prospilka_if@ukr.net

 
 
 
До відома профактиву
18.06.2019

Профспілкам повернуто право впливати на процес державного регулювання цін і тарифів у сферах енергетики та комунальних послуг

А8

 

 Федерацією профспілок України упродовж останніх 5 років постійно наголошувалось на необґрунтованому підвищенні цін на енергоносії і тарифів на житлово-комунальні послуги, введення плати за абонентське обслуговування без урахування розміру доходів більшості населення.

 Профспілки наполегливо вимагали зупинити підвищення цін на природний газ, а також тарифів на електроенергію та житлово-комунальні послуги для населення. Свою позицію було проголошено під час численних акцій протесту, проведених ФПУ та її членськими організаціями (у пікетуваннях ВРУ, КМУ, НКРЕКП), надсилалися звернення до народних депутатів, органів державної влади та державних колегіальних органів, висвітлювалася позиція профспілок з цього питання у соцмережах та ЗМІ, у аналітичних публікаціях тощо.

 Проте такі рішучі дії та надані пропозиції постійно блокувалися органами державної влади.

 За повідомленням ЗМІ, сьогодні Конституційний суд визнав неконституційними низку положень Закону «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг». У справі, яка розглядалася за поданням 46 народних депутатів, Конституційний суд вирішив, що НКРЕКП була створена у неконституційний спосіб, її статус і спосіб формування не відповідають Конституції.

 Зокрема, цим рішенням Конституційного суду, профспілкам повернута можливість впливати на процес державного регулювання цін і тарифів у сферах енергетики та комунальних послуг.

 Звідси випливає, що рішення НКРЕКП щодо встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги можуть бути оскаржені у судовому порядку. Чи повернуть українцям незаконно стягнуті з них кошти за цими тарифами? Чи може вже нарешті в Україні будуть покарані ті, хто має відношення до неконституційного Указу Президента? Федерацією профспілок України будуть відстежуватися подальші дії влади в даному напрямку.

 Профспілки вимагають перегляду ціни на природний газ, а також тарифів на електроенергію та житлово-комунальні послуги для населення відповідно до рішення Конституційного суду! Надра і ресурси є власністю українського народу!

 Посилання на Рішення Конституційного суду України: http://ccu.gov.ua/sites/default/files/docs/5p.pdf

 Департамент з питань економічного

 розвитку та ціноутворення

 

Категорія: Головна
 
Переглядів 7106640
Профспілка працівників освіти і науки України © 2009-2013
розроблено Web Soft my site v.0.5